Opcje drukowania: Tylko tekst  |  Pełna wersja

NIE PŁAĆ FAKTURY ZA NIEZAMÓWIONE USŁUGI

Nie daj się naciągnąć na wpis do rejestru

Nie daj się naciągnąć na wpis do rejestru
Fot. TVN24Nie daj się wrobić w opłacenie tej faktury
GUS ostrzega przedsiębiorców przed naciągaczami. Chodzi o rozsyłane do nowozałożonych firm faktury. Ich nadawcy domagają się pieniędzy "za wpis do do Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców". Co ciekawe, od faktur odcinają się też właściciele istniejącej w sieci strony o takiej nazwie.
Główny Urząd Statystyczny informuje, że do urzędu zgłaszają się przedsiębiorcy zdziwieni otrzymaną fakturą. Skarżą się, że otrzymują pisma od Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców, które sugerują obowiązek opłacenia wpisu do rejestru. Opłata wynosi około stu złotych.

Przyszli, zrobili wodę z mózgu i namówili do kupna abonamentu satelitarnej... czytaj więcej 
GUS podkreśla, że z fakturami nie ma nic wspólnego, a wpis do prowadzonego przez tę instytucję urzędowego rejestru przedsiębiorców REGON jest darmowy.

Sprawą wydają się być też zdziwieni właściciele istniejącej w internecie strony internetowej pod nazwą Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców. Na stronie także umieścili ostrzeżenie przed oszustami.

Strona ma działać zresztą na zupełnie innej zasadzie: według zapowiedzi ma ona być miejscem publikowania danych o nieuczciwych pracodawcach, jak również nieuczciwych pracownikach. Obecnie jednak wyświetla jedynie zapowiedź, iż zostanie uruchomiona z końcem lipca.

//sk/k
Publikacja: 21:25 08.06.2011 / TVN CNBC, tvn24.pl
© TVN24